O NAS
   

Winkler Polska Sp. z o.o. jest samodzielną filią Spółki Horst Winkler Montagebau GmbH
w Niemczech.

Siedziba firmy Winkler Polska Sp. z o.o. znajduje się w Oławie mieście położonym niedaleko od Wrocławia.

Dzięki przystąpieniu Polski do UE i związanymi z tym znacznymi ułatwieniami przy imporcie materiałów oraz ze względu na brak zakładów produkujących elementy z betonu komórkowego (system Hebel) w Polsce, firma Horst Winkler Montagebau GmbH zdecydowała się na otwarcie swojej filii.

Innym ważnym aspektem przy zakładaniu polskiego przedsiębiorstwa był leżący przy samej granicy zakład produkcyjny firmy EUROPOR, zajmującej się wytwarzaniem betonu komórkowego. Horst Winkler, prezes Winkler Polska Sp. z o.o. jest udziałowcem firmy EUROPOR. Zakład mieści się w odległości ok. 60 km od Zgorzelca i należy do najnowocześniejszych i największych zakładów tego typu w Europie.

Zakład wyspecjalizował się w produkcji wielkowymiarowych elementów z betonu komórkowego i Hebel dla budownictwa przemysłowego. Elementy te stosowane są zarówno jako płyty ścienne, jak do budowy dachów i stropów. Maksymalna długość produkowanych elementów wynosi 8,30 m przy szerokości 62,5 cm. Wymiary te dają architektom i planistą ogromny potencjał oszczędności w postaci tańszych konstrukcji dźwigarowych.

Ponadto materiał ten cechuje się bardzo dobrą izolacją cieplną oraz dobrymi właściwościami przeciwpożarowymi. Szybki montaż wraz z nałożeniem powłok malarskich na elementy pozwala na tworzenie wysokiej jakości fasad bez nadmiernej straty czasu. Ścisła współpraca pomiędzy Winkler Polska
i niemiecką spółką matką Winkler Montagebau GmbH gwarantuje sprawną realizację wszystkich zleceń, niezależnie od ich wielkości.

Kilka uwag na temat siedziby głównej spółki Winkler Montagebau GmbH:

Założyciel firmy i jej dyrektor, Pan Horst Winkler, już w latach 60-tych specjalizował się w montażu elementów z betonu komórkowego.

Szybko rozwijała się tendencja w kierunku budownictwa przemysłowego, gdzie można było najlepiej wykorzystywać elementy wielkowymiarowe i gdzie najlepiej się one sprawdziły.

Do dzisiaj przedsiębiorstwo jest uznawane za jedno z najbardziej wyspecjalizowanych i najważniejszych przedsiębiorstw budowlanych w tej branży.

Ponadto firma Horst Winkler Montagebau troszczy się o beton komórkowy od jego produkcji  poczynając,
a na wymaganiach w zakresie planowania, architektury i zastosowania kończąc.

Wszystkie prace w naszej firmie nadzorowane są przez własnych, odpowiednio wyszkolonych i doświadczonych inżynierów i monterów (personel specjalistyczny). Troszczą się oni o wykonywanie tych prac i zajmują się kompletnym przekazaniem wykonanych usług zleceniodawcy.

góra


Winkler Polska Sp. z o.o.
ul. Opolska 50, 55-200 Oława
Tel. +48 71 303 25 22, Fax +48 71 303 96 72
e-mail: info@winkler-polska.pl
Copyright - 2009 Winkler Polska Sp. z o.o.
Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: ABOVE.pl